Logo Fundacja Polska Gospodyni
czekam
Spotkanie z "Gospodynią" o zdrowiu. On-line.

Projekt „Rozmowy o zdrowiu” dotyczy prowadzenia zajęć edukacyjnych i popularyzacji nauki z zakresu zdrowia na terenie szkół, domów kultury, świetlic i innych placówek działających na obszarach wiejskich. Będzie on realizowany do lipca 2022 roku. Zajęcia będą się odbywały w formie spotkań internetowych oraz stacjonarnych, podczas naszych Spotkań z „Gospodynią”, organizowanych przez Fundację Polska Gospodyni dla kół gospodyń wiejskich.

Wykłady online

Zanim będziemy mogli się spotykać w realu, zapraszamy na wykłady w internecie. Zajęcia prowadzić będą eksperci – pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zachęcamy do śledzenia profilu na Facebooku: Akademia Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz profilu i strony www czasopisma „Gospodyni”, Fundacji Polska Gospodyni – tutaj będą na bieżąco podawane dokładne terminy i tematy spotkań. Jeśli ktoś chce być specjalnie informowany o temacie i godzinie spotkania, prosimy o przesłanie swojego e-maila na adres: redakcja@gospodyni.com.pl

Pierwsze z cyklu spotkań odbędzie sie pod tytułem "Dietetyczne Święta Wielkiej Nocy". Jak zdrowo odżywiać się nie rezygnując z tradycyjnych potraw opowie dr Beata Sińska z Zakłądu Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Aby wziąć udział w spotkaniu, skopiuj poniższy link:

https://zoom.us/j/97167973176?pwd=WDJVOC9hWGZCWFhHRVQxOXdmZXM2dz09

i miej pod ręką te dane, przydadzą się:

Meeting ID: 971 6797 3176

Passcode: yLk7Gj

Atutem projektu jest możliwość nabycia przez uczestników umiejętności, wiedzy i postaw związanych z prozdrowotnym stylem życia, dietą, profilaktyką chorób oraz uświadomienie istniejących korelacji między badaniami naukowymi a ich oddziaływaniem na życie codzienne każdego z nas.

Jakie tematy przed nami?

Przede wszystkim proponujemy cykl pt. „Dietetyczny kalendarz zdrowia” dr Beaty Sińskiej, dietetyczki. Spotkania te zaplanowano na soboty o godz. 10. Będziemy omawiać takie tematy: „Dieta na wzmocnienie”, „Strączki dla każdego”, „Fakty i mity o dietach odchudzających”, „Owoce sezonowe dietetycznie i smacznie”, „Czas grillowania”, „Rola diety w profilaktyce raka piersi”, „Woda, soki i inne napoje – co warto pić i dlaczego?”, „Zdrowy talerz diabetyka”. Nie zabraknie spotkań dotyczących naszego mikrobiomu i znaczenia bakterii dla zdrowia. Śledźcie strony i profile Facebooka Akademii Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i „Gospodyni”.

Zaplanowaliśmy również cykl wykładów o zdrowiu kobiety, będziemy rozmawiać m.in. o profilaktyce nowotworów kobiecych, cytologii, kolposkopii, badaniu USG, mammografii, o podstawach samobadania piersi. Poruszymy także problem szczepień w czasie pandemii.

Warsztaty dla nas i naszych pociech

Podczas stacjonarnych Spotkań z „Gospodynią” planujemy zorganizować zajęcia w formie warsztatów, w których będą mogły wziąć udział również dzieci i młodzież, np. „Poczuj się jak senior – o fizjologii starzenia”, „Jak dbać o serce od najmłodszych lat?”. Prezentowany dziś w formie artykułu temat „Widzenie skórne” będzie również omawiany podczas spotkań Akademii Nauk o Zdrowiu. Spotkamy się m.in. z ratownikami medycznymi, którzy pokażą, jak pomagać chorym na cukrzycę w przypadku zasłabnięcia czy udzielać pomocy osobom, które doznały urazu, zatrzymania akcji serca, dowiemy się, jak rozpoznać udar, jak prawidłowo prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, czyli masaż serca i oddychanie usta–usta i jak to robić bezpiecznie w czasie pandemii.

Zapraszamy!

Projekt Akademia Nauk o Zdrowiu WUM jest realizowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (umowa nr SONP/SP/463594/2020).
Reklama

Fundacja Polska Gospodyni

NIP 1132994067
REGON: 382661783
Adres
Stołbce 21
17-330 Nurzec-Stacja

Copyright © 2019-2020 Fundacja Polska Gospodyni
Powered by Yancoon Lagoon