Logo Fundacja Polska Gospodyni
czekam
JESIENNE SMAKI W OPOLU

Fundacja Polska Gospodyni realizuje swoje cele statutowe m.in. poprzez działalność na rzecz kobiet wiejskich. „Spotkanie z Gospodynią” jest okazją, aby rozmawiać o zdrowiu, aktywności na rzecz lokalnej społeczności, dowiedzieć się, jakie wydarzenia organizują inne koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, fundacje czy różne organizacje lokalne. Partnerami „Spotkań” są: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Polskie Wydawnictwo Rolnicze i Fundacja Aenon.

Rozmawiamy o zdrowiu

To właśnie dzięki Fundacji Aenon podczas każdego „Spotkania z Gospodynią” możemy rozmawiać o ważnym problemie zdrowotnym kobiety, jakim jest profilaktyka mięśni dna miednicy. Doktor Agnieszka Karska, fizjoterapeutka, znana już wielu uczestniczkom naszych spotkań, rozmawiała z gośćmi wydarzenia o często przemilczanym problemie nietrzymania moczu. To dolegliwość, która nieleczona, jest przyczyną dużego dyskomfortu w życiu codziennym, a wręcz wykluczenia. Osłabienie mięśni dna miednicy jest też przyczyną innych problemów, np. wypadania narządu rodnego, co wymaga leczenia operacyjnego. Wyrobienie prawidłowych codziennych nawyków dotyczących np. podnoszenia ciężarów, wstawania z łóżka, a nawet wypróżniania może pomóc w utrzymaniu prawidłowej pracy mięśni.

Przedstawiamy ważne programy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest instytucją, której szeroki wachlarz działalności trudno jest ująć w kilku zdaniach. Dlatego podczas każdego „Spotkania z Gospodynią” przedstawiciele terenowych oddziałów KOWR mają możliwość przedstawić programy i zadania realizowane na rzecz środowiska rolników i nie tylko. Na stoisku KOWR można dowiedzieć się o certyfikatach i oznaczeniach, które gwarantują dobrą, polską żywność, a także jak wziąć udział w ogólnopolskim konkursie kulinarnym dla kół gospodyń wiejskich, jak prowadzić działalność rolniczą zgodnie z wymaganiami, które sprzyjają rozwojowi gospodarstw.

Gotujemy razem

Z wielką przyjemnością gościliśmy podczas „Spotkania” Koło Gospodyń Miejskich „Zosie-Samosie” z Włodawy. Prężnie działające koło może pochwalić się takimi dokonaniami jak zajęcie czołowych miejsc w konkursie „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa” na potrawę z wykorzystaniem lubelskich jabłek.

Warsztaty kulinarne „Gospodyni” to było jedno z pierwszych spotkań z jesiennymi smakami. Śliwkowo-jabłkowy chutney na ostro do grillowanych serków camembert, pachnąca ziołami dynia w boczku, śliwki w cieście posypane obficie cukrem pudrem zapowiedziały pełną bogatych smaków złotą polską jesień.
Reklama

Fundacja Polska Gospodyni

NIP 1132994067
REGON: 382661783
Adres
Stołbce 21
17-330 Nurzec-Stacja

Copyright © 2019-2020 Fundacja Polska Gospodyni
Powered by Yancoon Lagoon