Logo Fundacja Polska Gospodyni
czekam
Premierowo w Nowem Bystrem

Nowe Bystre

Korboce i moskole królowały na stołach w nastrojowej remizie w Nowem Bystrem koło Poronina, gdzie - w przeddzień Dnia Kobiet - FPG zorganizowała „Spotkanie z Gospodynią”. Tym razem rozmawialiśmy nie tylko o mięśniach dna miednicy. Gościliśmy Annę Czuchtę, fitoterapeutkę (jej artykuł o olsze w bieżącym wydaniu „Gospodyni”), która opowiedziała o najpopularniejszych ziołach. Często nie zdajemy sprawy z tego, że wiele roślin rosnących w naszym ogrodzie lub blisko domu mamy za nieużyteczny chwast, a jest to np. płożący się bluszczyk kurdybanek czy lebiodka pachnąca jak oregano, które można wykorzystać jako lek czy środek do pielęgnacji. Próbowaliśmy herbatek ziołowych, poznaliśmy, jak zioła suszyć, jak z użyciem alkoholu, tłuszczu czy parzenia wydobyć z nich ich właściwości, czy przechowywać rozdrobnione czy w całości.

Zaskoczeniem dla uczestniczek spotkania była ekspresowa lekcja gry na instrumencie klawiszowym, którą zaproponowała Szkoła Muzyczna Yamahy w Polsce. Sześć pań z Koła Gospodyń w Nowem Bystrem w ciągu 45 min opanowało podstawy zaproponowanej melodii i zagrało cały utwór.

Atrakcją był, jak zwykle, quiz dotyczący działalności KOWR i jego specyfiki na terenie Małopolski, zwłaszcza bogatej tradycji lokalnych produktów, nie tylko oscypków, ale też jagnięciny czy owoców.
Reklama

Fundacja Polska Gospodyni

NIP 1132994067
REGON: 382661783
Adres
Stołbce 21
17-330 Nurzec-Stacja

Copyright © 2019-2020 Fundacja Polska Gospodyni
Powered by Yancoon Lagoon